Öne Çıkanlar Kaleci Antrenörü Salih Mumcu Beykoz muhtarlar derneği Muhtar Sedat Altun Cengiz Kasaroğlu İlayda Kasaroğlu

Beykoz Belediyesi’nden Aydın Düzgün’e Cevap

Beykoz Belediyesi konuyla ilgili yaptığı açıklamada bazı yanlış bilgilerin olduğunu belirtti.

Belediyeden yapılan açıklama şu şekilde;

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı Sayın Aydın Düzgün 13.01.2021 tarihinde kamuoyuna yazılı bir açıklama yapmıştır. Bu yazılı beyanda yer alan ve kurumumuzu ilgilendiren bazı yanlış bilgiler gereği açıklama yapma ihtiyacımız doğmuştur.

Sayın Düzgün, açıklamasının kurumumuzu ilgilendiren kısmında özetle, Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nin çürük olmadan yıkıldığı, kamusal alanların satılacağı yönünde, gerçek dışı iddialarda bulunmuştur.

1) Necmettin Erbakan Kültür Merkezi ve belediyemize ait tüm yapılar, 26 Eylül 2019’da yaşanan İstanbul depreminden sonra, belediyemizin tedbiren yaptığı başvuru üzerine, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlarca incelenmiştir. İnceleme sonunda hazırlanan raporda Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nin beton dayanımının 11,6 MPa olduğu ortaya çıkmıştır. Rapora göre bu bina yüksek risk taşımaktadır. Olası bir depremde herhangi bir can kaybı yaşamamak için bina hemen boşaltılıp mühürlenmiş, ardından yıkılmıştır.

2) Necmettin Erbakan Kültür Merkezi, Beykoz Kaymakamlığı binasının arka tarafında, bugünün gereksinimlerini karşılayacak ve 7/24 yaşayacak bir anlayış gözetilerek aynı isimle inşa edilecektir.

3) Beykoz Kaymakamlığı’nın bulunduğu alan Beykoz Belediyesi’ne ait değildir. Bu ve diğer kamusal alanların herhangi birinin belediye tarafından satılması yasal olarak söz konusu değildir.

4) Bu bölge, tıpkı tüm hemşehrilerimizden tam not alan sahil düzenlememiz gibi kamusal ihtiyaçlar gözetilerek modern ve kullanışlı olacak şekilde yeniden düzenlenecektir. Bölgede, Beykoz’umuzun ihtiyacı olan bir meydan ve bu meydan etrafında şekillenecek bir sosyalleşme alanı tasarlanacaktır. Buradaki meydan düzenlememizin ardından Beykoz sahilimiz İstanbul’un en gözde yerlerinden birisi olacak, sahilimizle birlikte ekonomimiz de canlanacaktır.

Tüm bu bilgiler ışığında CHP Beykoz İlçe Başkanı Sayın Düzgün’ün, bilgi aldığı kaynakları tarafından ya kasıtlı ya da sehven yanlış bilgilendirildiğini düşünmekteyiz. Zira kamu kaynaklarının peşkeş çekileceği düşüncesi, ancak bu düşünceyi hayata geçirmek isteyenler tarafından hayal edilebilir.

Kamuoyuna saygılarımızla.

CHP İLÇE BAŞKANI AYDIN DÜZGÜN HANGİ İDDİALARDA BULUNMUŞTU;

‘’Bina çürükmüş! Kocaman yalan’’

‘’Bırakın Beykozumuz için taş üstüne taş koymayı, olanı da yok ederken zerre kadar vicdanları sızlamıyor. Daha bir yıl önce 8 trilyon harcayarak tamir ve tadilat yaptıkları Prof.Dr.Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’ni iki günde yok ettiler. Bahanesi, ÇÜRÜKMÜŞ! Nasıl çürükse artık, iş makineleri türlü zorluklarla yıktılar… Şimdi Adliye ve Kaymakamlık binaları da çürük demeye başladılar , Hemşerilerim bu söyledikleri KOCAMAN BİR YALAN . İnanın ve eminim ki yakında ‘’BARBOROS HAYRETTİN PAŞA ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ’’ni de nasıl yıkarız diye hesap kitap yapıyorlardır’’

’Aslında bir önceki dönemde de söyledikleri ile bunları birleştirdiğimizde ortaya en iyi bildikleri şey çıkıyor… Beykoz’a katma değer yaratalım gibi bir dertleri yok, peki o zaman gerçekten neler var akıllarında… Sevgili Beykozlu hemşerilerim inanın bu konuda çok düşünmeye gerek yok, şimdilik söylemiyorlar, söyleyemiyorlar ama gerçek şu; Belediye binası, Kaymakamlık ve adliye binaları ve eski İski binası ve eğer becerebilirlerse okulun olduğu arazi dahil hepsini toptan SATACAKLAR ! Ancak CHP Beykoz ilçe başkanlığı olarak sağlam bir binayı çürük diye yıkarak Beykozlunun paralarını iki günde yok edenlerin peşini asla bırakmayacağız. Yıkmaktan, satmaktan başka hiçbir uzmanlıkları olmayanları eminim Beykoz’lu artık çok iyi öğrendi, sizin bu masallarınıza artık hiçbir hemşerimiz inanmıyor ve inanmayacaktır’’ dedi.

‘’Hanefi Dilmaç boyundan büyük işlere karışmasın’’

‘’Ayrıca bütün bu olanları seyreden AKP ilçe başkanının aklına bir şeyler söylemek gelmiyor sanırım, başka işi kalmamış CHP’ye Müslümanlık dersi vermeye kalkıyor, bu konuda ona söyleyeceğim tek şey boyundan büyük işlere kalkışmaması. Güzel ülkemiz 18 sene önce de Müslümandı ve bundan sonra da öyle olacak, kimse bu konuyu tekelinde zannetme gafletine düşmesin, Müslümanlık milletimizi aç ve sefil bırakmak, Milletin hakkını hukukunu çiğnemek, adaleti n içini boşaltmak, milletin mallarını holdinglere peşkeş çekmek ve de Müslümanlık yıllık 700 trilyonluk belediye bütçesinden 5 maskeyi Beykoz halkına dağıtamaması hiç değildir…’’

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.